Ανακοίνωση

Σύμφωνα με ενημέρωση του Γ.Γ. του Υ.ΠΑΙ.Θ., λόγω της κήρυξης γενικής αργίας, δε θα πραγματοποιηθεί, την Τετάρτη 26/1/2022, τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά με απόφαση της Τοπικής Αυτοδιοίκησης εξ αιτίας της κακοκαιρίας (καθώς δε θα υπάρχει ούτε διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης). Στις περιοχές που δεν έχουν πληγεί, τα σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά.

Θα δοθούν νέες οδηγίες από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για το πρόγραμμα διενέργειας self test.

Ανακοίνωση

Λόγω της κήρυξης γενικής αργίας, ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί αύριο, Τρίτη 25/1, τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά με απόφαση της Τοπικής Αυτοδιοίκησης εξ αιτίας της κακοκαιρίας (καθώς δεν θα υπάρχει ούτε διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης). Στις περιοχες που δεν έχουν πληγεί, τα σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά.

Λειτουργία Σχολείου τη Δευτέρα 24 Ιανουαρίου

Αγαπητοί γονείς, καλησπέρα!

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο, λόγω της διακοπής της δια ζώσης εκπαιδευτικής διαδικασίας, θα καταβάλουμε προσπάθεια να ξεκινήσει τηλεκπαίδευση από τη σχολική μονάδα και για όσο το επιτρέπουν οι συνθήκες πρόσβασης σε αυτή. Αύριο το πρωί θα λάβετε mail με τα εικονικά δωμάτια των εκπαιδευτικών και όταν θα ολοκληρωθεί η τεχνική προετοιμασία, θα ειδοποιηθείτε εκ νέου για την έναρξη της διαδικασίας.

Με εκτίμηση,

Από τη Διεύθυνση.

Επαναλειτουργία μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων

Αγαπητοί γονείς και μαθητές μας,

Το σχολείο θα επαναλειτουργήσει τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου. Για λεπτομέρειες σχετικά με τα επικαιροποιημένα υγειονομικά πρωτόκολλα μπορείτε να επισκεφτείτε τη σελίδα:

Σας ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!