Ευχαριστίες και Πασχαλινές ευχές

Έπειτα από τη χριστουγεννιάτικη και η ΄΄ Πασχαλινή Δράση Αλληλεγγύης΄΄ του 3ου Δημοτικού Σχολείου Μεταμόρφωσης έτυχε μεγάλης συμμετοχής και επιτυχίας.

Γονείς και παιδιά, μη μένοντας αδιάφοροι στο πρόσφατο δράμα των ξεριζωμένων παιδιών από την εμπόλεμη ζώνη, ανταποκρίθηκαν, συγκινητικά και πάλι, στο κάλεσμα του σχολείου, με αποτέλεσμα να συγκεντρωθούν 13 κιβώτια ανθρωπιστικού υλικού (βρεφικές πάνες, μωρομάντιλα, γάλα σε κονσέρβα). Αυτά προωθήθηκαν στη δομή φιλοξενίας της Ελευσίνας, με την ευγενική χορηγία του Δήμου Μεταμόρφωσης.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων εκφράζουν τις πιο ΘΕΡΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ τους προς τους μαθητές, τους γονείς και τους υπεύθυνους του Δήμου Μεταμόρφωσης, μαζί με πολλές εγκάρδιες ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ.

Διαδικασία self test

Αγαπητοί γονείς σύμφωνα με τα νέα δεδομένα,θα πραγματοποιείται ένα self test εβδομαδιαίως κάθε Δευτέρα το οποίο θα προσκομίζεται από τους μαθητές την Τρίτη κατά την έναρξη των μαθημάτων.

Ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία σας.