Εγγραφές Μαθητών στο Δημοτικό σχολείο

Οι εγγραφές μαθητών πραγματοποιούνται από 1 έως 20 Μαρτίου, ημέρες Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη 10 - 12 και Τρίτη, Παρασκευή 8:30-10:30.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Ά τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:
1.	Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
2.	Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)
3.	Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή – λογαριασμός ΔΕΚΟ, φορολογική δήλωση ή μισθωτήριο οικίας.
4.	Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

Οι μαθητές προερχόμενοι από σχολεία του εξωτερικού, Έλληνες ή αλλοδαποί, οφείλουν να προσκομίσουν το πιστοποιητικό γέννησης ή ληξιαρχική πράξη γέννησης, τα οποία πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα.

Βαρβάρα Πυρομάλη

Στο 3ο Δ.Σ. Μεταμόρφωσης έχουν δικαίωμα εγγραφής οι κάτοικοι των οικοδομικών τετραγώνων που περικλείονται από τις οδούς όπως φαίνεται παρακάτω:

Έναρξη μαθήματος κολύμβησης για τη Γ’ τάξη

Επίσκεψη στο σχολείο μας της ποιήτριας & συγγραφέως Βασιλικής Μουργελά

Γαλλική γιορτή κρέπας

Γαλλική γιορτή κρέπας στις τάξεις της Ε’ και Στ’ των Γαλλικών!

Εκπαιδευτική Εκδρομή της Ε’ τάξης στην έκθεση “Ο κόσμος της Ρομποτικής”