Προσφορά tablet στους μαθητές για τις ανάγκες της απομακρυσμένης εκπαίδευσης

Αγαπητοί γονείς,

Στo πλαίσιo ενίσχυσης και συμμετοχής όλων των μαθητών στη διαδικασία της εξ΄ αποστάσεως εκπαίδευσης, σας γνωστοποιούμε ότι με πρωτοβουλία της Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Μεταμόρφωσης η σχολική μας μονάδα μπορεί να διαθέσει μικρό αριθμό tablets, με τη διαδικασία του ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ, (επιστροφή όταν ζητηθεί και αντικατάσταση σε περίπτωση απώλειας, καταστροφής ή βλάβης), σε μαθητές που αδυνατούν πλήρως να συμμετέχουν στην παρεχόμενη τηλεκπαίδευση.

Παρακαλούμε μέχρι την Κυριακή 14/2/21 οι ενδιαφερόμενοι να έχουν συμπληρώσει την ειδική φόρμα που έχει αναρτηθεί στον ιστότοπο του σχολείου μας (κάντε κλικ εδώ) γράφοντας τα στοιχεία τους και τους λόγους που στηρίζουν την αίτησή τους.

Αν χρειαστεί το σχολείο θα σας καλέσει για τα σχετικά έγγραφα τεκμηρίωσης. Όσοι προκριθούν θα ενημερωθούν ατομικά για τον τρόπο και τον χρόνο παραλαβής.

Με εκτίμηση,

Ο Διευθυντής,