Εγγραφές μαθητών στο Δημοτικό Σχολείο

Οι Εγγραφές μαθητών πραγματοποιούνται από 1 έως 20 Μαρτίου και από τις 10.00 έως τις 12.00.

Μπορείτε να προμηθευτείτε την αίτηση εγγραφής από το σχολείο μας ή να την εκτυπώσετε εδώ.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α’ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1. Επίδειξη του Ββιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) Μπορείτε να εκτυπώσετε το Δελτίο εδώ και να επισκεφτείτε τον παιδίατρο.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή – λογαριασμός ΔΕΚΟ, φορολογική δήλωση ή μισθωτήριο οικίας.
  4. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

Εγγραφές Αλλοδαπών Μαθητών

Οι προερχόμενοι από σχολεία του εξωτερικού, Έλληνες ή αλλοδαποί μαθητές οφείλλουν να προσκομίσουν το πιστοποιητικό γέννησης ή ληξιαρχική πράξη γέννησης, τα οποία πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα.

Παρακαλώ κατά τις εγγραφές να τηρούνται τα ατομικά μέτρα προστασίας.

Ο Διευθυντής,

Νίκος Βλαχόπουλος.